360 Derece Spor Sertifika ProgramıTürk Spor Dünyasının Amiral Gemisi, İKÜ Çatısı Altında Buluşuyor

Fikret Orman, Şansal Büyüka, Fuat Akdağ, Servet Yardımcı, Ertuğrul Özkök, İbrahim Seten, Mehmet Seyit Özkan, Ercan Taner, Yalçın Çetin, İlker Yasin, Mustafa Çulcu, Bülent Timurlenk, ve Mehmet Demirkol gibi spor dünyasının usta isimlerinden oluşan 50 kişilik kadro, dört hafta boyunca 29 ana dalda eğitimler verecek.

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), Türk spor dünyasının ustalarını, geleceğin spor profesyonellerni yetiştirmek üzere bir araya getiriyor. Fikret Orman, Şansal Büyüka, Fuat Akdağ, Servet Yardımcı, Ertuğrul Özkök, İbrahim Seten, Mehmet Seyit Özkan, Ercan Taner, Yalçın Çetin, İlker Yasin, Mustafa Çulcu, Bülent Timurlenk, ve Mehmet Demirkol gibi spor dünyasının usta isimlerinden oluşan 50 kişilik kadro, dört hafta boyunca 29 ana dalda eğitim verecek.
Disiplinlerarası bir eğitim içeriğine sahip olan ve İKÜ Hukuk Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Fatih Gündoğdu koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek “360 Derece Spor Sertifika Programı” scouting, menajerlik, spor ve kulüp yöneticiliği, alt yapı yönetimi, spor psikolojisi, geleneksel ve sosyal medya iletişimi, etik, istatistik ve analiz yöntemleri, spor hukuku, ekonomisi, felsefesi, sosyolojisi, finans yönetimi, hakemliği, haberciliği olmak üzere 29 ana dalda önde gelen spor profesyonellerinin eğitmenliğinde gerçekleştirilecek. 

Yeni bakış açısı kazandıracak
Program konusundaki detayları paylaşan “360 Derece Spor Sertifika Programı” Koordinatörü, İKÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Fatih Gündoğdu, “Spor camiasının çok kıymetli isimlerinin desteğiyle sporu yönetim, medya ve hukuk yönleriyle ele alan bir program hazırladık. Program incelendiğinde, derslerde güncel konulara ilişkin nitelikli ve doyurucu bilgiler paylaşılacağı görülecektir. Bu program spor sektöründe yer almak isteyenlere vereceği katkının yanı sıra halihazırda bu alanda çalışanlara yeni bir bakış açısı kazandıracak olması bakımından da büyük önem taşımaktadır. Spor alanında bilgi ve kültür birikimini artırmak isteyen kişiler için çok önemli bir fırsat. Katılımcılar detaylı bilgilere www.360derecespor.com adresinden ulaşabilirler” dedi. 

Programa kimler başvurabilir?
Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunları, spor girişimcileri ve yöneticileri/yönetici adayları, spor koçları ve motivatörleri ile spor pazarlaması ve iletişimi alanına ilgi duyan, ilgilerini profesyonel düzeye taşımak isteyen veya kariyerini spor alanında geliştirmeyi hedefleyen herkesin başvurabileceği “360 Derece Spor Sertifika Programı” 3 Mayıs 2018’de başlayıp, 3 Haziran 2018 tarihinde sona erecek. 
Haftanın dört günü gerçekleştirilecek ve toplam 80 saat sürecek eğitimlerde hukuktan, ekonomiye, iletişimden pazarlamaya, finanstan hakemliğe, menajerlikten scoutinge kadar tüm alanlarda çok yönlü donanım imkanı sunulacak.

GERİ