8 Mart Dünya Kadınlar Günü İKÜ’lü Öğrencilerin Resim Ve Mesajlarıyla Anlam Kazanıyorİstanbul Kültür Üniversitesi Kadın ve Sosyal Araştırmalar Birimi (İKÜ-KAD), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, kadınlara mesajların ve resimlerin yer alacağı “Resmini çiz, hikâyeni anlat!” etkinliği ile kutlayacak.

7-8-9 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikte, öğrencilerin yaptıkları resimler ve yazdıkları yazılar ile “kadınlara özel” bir eser ortaya çıkacak.

İstanbul Kültür Üniversitesi Kadın ve Sosyal Araştırmalar Birimi (İKÜ - KAD), birime bağlı olarak kurulan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübü ve STF Sanat Yönetimi Bölümü’nün desteği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Resmini çiz, hikâyeni anlat!” başlıklı etkileşimli bir etkinlik gerçekleştirecek. Dileyen herkesin katılabileceği etkinlik, 7-8-9 Mart 2018 tarihlerinde Ataköy yerleşkemiz zemin kat, A koridorunda 10.00 - 17.00 saatleri arasında yapılacak. Öğrencilerimiz, dünyaya vermek istedikleri mesajı tuvaller üzerine yazılacak yazılar ve yapılan resimler ile aktaracak ve ortaya anlamlı bir eser çıkaracak. Söz konusu eserler, ilerleyen tarihlerdeki çeşitli etkinliklerde ve Üniversitemizin farklı alanlarında sergilenecek. 

GERİ