Obeziteye Genel Bakış ve Metabolik Cerrahi SempozyumuDeğerli Akademisyenler ve Öğrenciler,

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre son 40 yılda 3 kat artış gösteren ve bulaşıcı olmayan hastalıklar açısından önemli bir risk faktörü olan fazla kiloluluk ve obezite, obezitenin önlenmesinde ve dedavisinde atılması gereken adımları ön plana çıkarmaktadır.

Sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteye yönelik çalışmaların yanı sıra obezitenin tedavi yöntemlerinden biri olan metabolik cerrahi alanındaki gelişmeler de dikkat çekicidir.

Bu kapsamda, İstanbul Kültür Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, bu alanda çalışan akademisyenlerin katılacağı bilimsel bir çerçevede güncel gelişmeleri multidisipliner bir bakış açısıyla ele almak ve tartışmak, ayrıca bilimi öğrencilerle de buluşturabilmek amacıyla “Obeziteye Genel Bakış ve Metabolik Cerrahi Sempozyumu”nu düzenliyor. Sempozyum 09 Mart 2018 Cuma günü İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirecektir. Kayıt işlemleri, önümüzdeki günlerde sempozyum web sayfasından yapılabilecektir.

 

Obeziteye Genel Bakış ve Metabolik Cerrahi Sempozyum programına erişim için lütfen tıklayın…

GERİ