CSCON` 18IEEE Türkiye Computer Society Kongresi - CSCON IEEE İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrenci Kolu ev sahipliğinde bilişim ve yazılım sektörüne ilgi duyan öğrencilere sektör ile ilgili bilgi vermek, kariyer gelişimlerine katkı sağlamak ve öğrencileri bu sektörlerde yönelebilecekleri farklı alanlarda verilen eğitimlerle teknik yönden geliştirmek amacıyla düzenlenecektir.

2-3-4 Mart 2018 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy yerleşkesinde gerçekleşecek olan CSCON’ 18, ilk günü konferans, ikinci ve üçüncü günleri teknik eğitimlerle devam etmesi planlanmıştır. Konferans için 750 kişi, eğitim için 2500 kişilik kontenjan oluşturulmuştur. Teknik eğitimler, bilgisayar bilimi ve mühendisliğinin popüler konuları arasından seçileceği gibi 20’den fazla eğitim planlanmıştır. Etkinlikte ayrıca Hour of Code eğitimi de verilecektir. 

Hour of Code eğitiminde amacımız genç arkadaşlarımıza kodlama ile algoritma geliştirme becerisi kazandırmak ve daha sonraki yıllarda CSCON’u genç arkadaşlarımızın geliştirip,düzenlemesine katkı sağlamaktır. Etkinlik boyunca bilişim dünyasından pek çok şirket ve sivil toplum kuruluşlarının stant açması planlandığı gibi etkinlikte ayrıca kahve sohbeti ve bir konser düzenlenmesi de planlamaların arasında bulunmaktadır.

CSCON' 18 etkinliğine kayıt için: http://cscon.ieeeturkeycs.org 

CSCON için Planlanan Eğitimler: Artificial Intelligence, Machine Learning, Deep Learning, Deep Learning with Keras, Data Mining, Big Data and Hadoop, Reverse Engineering, Web Development with PHP, Introduction to Linux, Introduction to Arduino, Introduction to Android, IOS APP Development, Unity, Cryptology 1, Cryptology 2, Accenture Technologies,IBM Technologies, Microsoft Technologies, Python 1, Python 2, Internet of Things, Internet of Things 2, Robotics, Blockchain, Cyber Security, Ethical Hacker, Front End, Embedded Systems...vb.

GERİ