“Yaşama Dair” Sergisi ‘Sanat Seninle Derneği’ Yararına AçılıyorParis’teki dünyaca ünlü Carousel du Louvre Salon le Notre’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar Etkinliği’nden altın madalyayla dönen İKÜ’lü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Uludağ Eraslan, “Yaşama Dair” adını verdiği karma sergisini Ressam Birce Yıldız ile birlikte Art In Hospital’da açıyor

Fransa’nın başkenti Paris’teki dünyaca ünlü Carousel du Louvre Salon le Notre’da (Louvre Müzesi) her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar Etkinliği’nden altın madalyayla dönen İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Sanat ve Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Uludağ Eraslan, Ressam Birce Yıldız ile birlikte “Yaşama Dair” adını verdiği karma sergisini, 5 Aralık’ta Art In Hospital’da açıyor.

25’e yakın yağlı boya, suluboya ve akrilik tablonun görücüye çıkacağı “Yaşama Dair” adlı serginin tüm geliri, meme kanserinin erken teşhisi konusunda destek vermek amacıyla “Sanat Seninle Derneği”ne bağışlanacak.

Eserlerinde genellikle özgürlük kavramlarına geniş yer veren Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Uludağ Eraslan; kalabalık ve karmaşayı birleştirerek, her kalabalığın ve karmaşanın içinde bir bütünün varlığını, çizgilerle ortaya koyuyor. Ressam Birce Yıldız’ın da yaklaşık 15 eserinin beğeniye sunulacağı serginin açılışı, 5 Aralık Salı günü saat 18.00’de Art In Hospital’da gerçekleşecek.

 

GERİ