2. Ulusal Fiziksel Aktivite Sempozyumuİstanbul Kültür Üniversitesi olarak II. Ulusal Fiziksel Aktivite Sempozyumu’nu, 25 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz Ataköy yerleşkesinde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde düzenliyoruz. Çocukların fiziksel aktivitelerinin önemine odaklandığımız bu önemli sempozyuma ev sahipliği yapacak olmaktan, büyük heyecan duyuyoruz.

Biliyoruz ki çocuklar minyatür erişkinler değildir. Bu nedenle fiziksel aktiviteleri ile sağlıklarının, akademik ve sosyal başarılarının ilişkisi erişkinlerden farklı olarak değerlendirilmeli ve incelenmelidir. Bu düşünceyle; deneyimli uzmanların tecrübelerinden faydalanarak çocuklarda fiziksel aktivitenin önemini bütün yönleriyle anlamayı ve anlatmayı ümit ediyoruz.

Teknolojiden endüstriye hayatın her alanındaki hızlı gelişmeler yaşamımızı giderek kolaylaştırırken hareketsiz yaşam tarzını giderek daha fazla benimsiyoruz. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünya genelinde ölüm nedenleri arasında yetersiz fiziksel aktivite dördüncü sırada yer almaktadır. Bilimsel araştırmalar hastalıklardan korunma ve birçok hastalığın tedavisinde fiziksel aktivitenin yararlarını ortaya koymaktadır.

Genel Bilgiler

Sempozyum Tarihi: 25 Kasım 2017

Sempozyum Merkezi: İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi, İstanbul

Kayıt-Danışma: Kayıt ve danışma masaları İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’ nde 25 Kasım 2017 tarihinde sempozyum boyunca 08:00- 18:00 saatleri arasında açık olacaktır.

Katılım Belgesi: Sempozyuma katılan kayıtlı tüm katılımcılara sempozyum sonunda "Katılım Belgesi" verilecektir.

Katılım Ücreti: Sempozyuma katılım ücretsizdir.

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nün düzenlediği II. Ulusal Fiziksel Aktivite Sempozyumu konu ve konuşmacı listesi için lütfen tıklayın…

GERİ