Atatürk’ü Anma Etkinlikleri“Atatürk ve Müzik”

İstanbul Kültür Üniversitesi’nde 10 Kasım Atatürk’ü anma haftası etkinlikleri 8 Kasım’da “Atatürk ve Müzik” konulu konferans ile başladı. Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde yapılan etkinlik Haliç Üniversitesi öğretim üyesi Mezzosoprano Doç. Dr. Ezgi Saydam’ın mini konseri ile başladı. Saydam'a piyanoda, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Özlem Büyükburç eşlik etti. Mini konser sonrası Doç. Dr. Ezgi Saydam "Atatürk ve Müzik" konulu bir konuşma yaptı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği program, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer’in sanatçılara anı tabağı takdim etmesi ile sona erdi.

Mezzosoprano Doç. Dr. Ezgi Saydam’ın kısa özgeçmişi için lütfen tıklayın...

Özlem Büyükburç'un kısa özgeçmişi için lütfen tıklayın...

"Anılarla Atatürk"

10 Kasım Atatürk’ü anma haftası etkinlikleri 9 Kasım’da "Anılarla Atatürk" başlıklı öğrenci paneli ile devam etti. Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen ve Erdal İnönü Konferans Salonu'nda yapılan panelde, Atatürkçü Düşünce Kulübü üyesi,  Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencimiz Doğukan Sezer, Hukuk Fakültesi öğrencilerimiz Katre Aydıngöz ve Cansu Gürdal "Atatürk'ün Vatan Millet Sevgisi", "Atatürk ve Kadın Hakları", "Atatürk ve Çocuk" başlıklı konuşmalarını Atatürk'ün anılarından alıntılar yaparak katılımcılara aktardılar. Öğrencilerin ilgiyle izlediği  programda Atatürkçü Düşünce Kulübü danışmanlığını yürüten Öğr. Gör. Emine Eren Çağlar tarafından konuşmacı öğrencilere anı tabağı takdim edildi.

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü

Cumhuriyetimizin Kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde,  Üniversitemiz Ataköy Yerleşkesi Atatürk Büstü önünde 10 Kasım 2017 Cuma günü akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin katıldığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni  düzenlendi. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel’in Atatürk Büstü’ne çelenk koyması ile başlayan törende, saat 09.05’ te 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

 

 

Üniversitemizin 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı “ Dr.S.Eriş Ülger’in Anılarıyla Atatürk” konferansı ile Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda devam etti.

Dr. S. Eriş Ülger'in kısa özgeçmişi için lütfen tıklayın...

 

 

 

Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, Atatürk’ün çok sevdiği ve “Avrupalılara, ‘bizim de mükemmel raksımız var’ diyebiliriz ve bu oyunu salonlarımızda müsamerelerimizde oynayabiliriz. Zeybek dansı her sosyal salonda, kadınla beraber oynanabilir ve oynanmalıdır." diyerek sosyal hayatımızın bir parçası olmasını istediği “Zeybek Dansı” nın Psikoloji Bölümü öğrencilerimizden Burak Bahadır Akın'ın icrası ile sona erdi.

GERİ