2016-2017 Mezuniyet Törenleri Gerçekleştiİstanbul Kültür Üniversitesi’nin (İKÜ) mezuniyet töreni Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. 12-16 Haziran tarihleri arasında gruplar halinde gerçekleştirilen törenlerde 2 bin 686 öğrenci kep atarken, 14 binden fazla aile bireyi de bu özel günde çocuklarını yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu.

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde 2 bin 686 öğrenci kep attı. Uluslararası öğrenci sayısı yüksek üniversitelerden biri olan ve bu yıl da 31 ülkeden 113 uluslararası öğrenciyi mezun eden İKÜ’ den bugüne kadar 19 bin 497 öğrenci mezun oldu.

Törenlerin açılış konuşmasını İstanbul Kültür Üniversitesi Kurucu Onursal Başkanı İnş. Yük. Müh. Sayın Fahamettin Akıngüç, İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Dr. Bahar Akıngüç Günver ve İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel yaptı.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi Kurucu Onursal Başkanı İnş. Yük. Müh. Fahamettin Akıngüç'ten Eğitim Fakültesi Mezunlarımıza nasihatler;

1-    Hepinizi  kutuluyorum ve hepinize eğitim yaşamınız boyunca mutluluk, huzur, sağlık diliyorum ve başarılar diliyorum.

2-    Hepinize vatanın her hangi bir yerinde yapacağınız öğretmenlik görevi için şanslar diliyorum.

3-    Öğretmen olarak öğrencilerinizin hizmetinde olduğunuzu unutmayın. Eğitim Sektörü hizmet sektörüdür unutmayın. Hizmeti tam yapın gocunmayın.

4-    Öğretmenlik işinizi eğitbilimin çağdaş ve uygar bilimsel ilkeleri çerçevesinde yürütün. Hiçbir güç bu çerçeve dışına çıkarmasın sizi.

5-    Atatürk devrim ve ilkelerini Cumhuriyet kazanımlarını  öğrencilerinize çok etkin yöntemlerle anlatmalısınız. Burada anlatım yerine algılama ve içselleştirme yolunu yöntemini deneyiniz bu çok önemli….

6-    Hepiniz kendi yaşamınız boyunca Batıyı bütünüyle örnek almalısınız ve öğrencilerinize batı uygarlığını örnek göstermelisiniz.  Hep batkıya dönük olmalısınız…

7-    Öğrencilerimizle Ezber yerine akıl yoluyla öğretim yapmalısınız. Öğrenim için hiçbir fırsatı kaçırmamalısınız. Fırsat eğitimi önemlidir. Deneyin. Neden? Niçin? ve sorgulama önemli 

8-    Kültürlü öğretmen olarak hepinizi tek tek öpüyorum.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver;

Hayal kurmanın her zaman insan özgü olduğu düşünülür. Oysa kurumların da hayalleri vardır. Bugün ilk mezunlarını yaşama uğurlayan Eğitim Fakültemiz de İstanbul Kültür Üniversitesi’nin kuruluş hayaliydi. 

“Büyünce öğretmen olmak istiyorum” diyen çocukların hayallerini gerçekleştirmek için çalışan bir eğitim fakültesi kurmak.İnsan sevgisi yüksek ve öğrenmeye, öğretmeye tutkuyla bağlı öğretmen adaylarının üniversitesi olmak. Kültür Koleji’nin temel çalışma prensipleri arasında yer alan “Eğitimcinin Eğitimi” ilkesini özümsemiş bir mükemmeliyet merkezi tasarlamak.

İstanbul Kültür Üniversitesi olarak hayalimizdi, gerçekleşti. Uzun bir yolu beraber katettik. Mezunu olduğunuz Eğitim Fakültemiz, sizinle beraber büyüdü. Dileğim, yarın sizlerin yetiştireceği, yaşamına dokunacağınız öğrencileri bir gün burada, bu sıralarda görebilmek.

 

Yeni Bir Başlangıca İlk Adım

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel;

“Yıllarca harcanan emeklerin karşılığını görmek hepimiz için mutluluk ve gurur verici. Mezuniyet Törenlerinin bir veda havasında değil, yeni bir başlangıcın ilk adımı olarak değerlendirilmesi gerekiyor.

Profesyonel yaşamınızda büyük değerler üreteceğinize inanıyorum ve güveniyorum. Aldığınız eğitimle bunu başaracak donanımı elde ettiniz. Edindiğiniz donanımla, eylemlerinizde yalnızca kısıtlı bir zümrenin çıkarına veya sadece şahsi menfaatlerinize yönelik çıktılar sunmayacağınızı, tüm insanlığa değer katacak, barış ve mutluluk dolu yeni bir dünya kurmaya el vereceğinizi biliyorum. Bu biz Kültürlülerin yüklendiği bir misyondur. Unutmayalım: Kültürlü  çağdaştır,  Kültürlü evrenseldir,  Kültürlü barış yanlısıdır  ve Kültürlü vizyonerdir.”

Değerli mezunlar,

Aklı, vicdanı ve irfanı hür gençler olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde bilime, topluma ve ülkeye hizmet misyonuyla geleceği kurgulayacağınıza olan inancımı yinelemek isterim.

 

Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni

İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi ilk mezunlarını 12 Haziran 2017 Pazartesi günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen törenle yaşama uğurladı. Dönem birincisi Yıldız Aydınöz ve Çift Anadal Programı birincisi Cemresu Çapur’ un konuşmalarıyla başlayan tören dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin takdimiyle devam etti. Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Feyza Doyran’ ın liderliğinde İKÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri "Öğretmen Andı"nı okuduktan sonra keplerini fırlattılar.

 

Mühendislik Fakültesi Mezuniyet Töreni

Mühendislik Fakültesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 12 Haziran 2017 Pazartesi günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Mühendislik Fakültesi Vekil Dekanı Prof. Dr. Yusuf Hatay Önen, Rektör Prof. Dr. Erhan Güzel ve Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver'in konuşmalarının ardından dereceye giren mezunlara ödülleri takdim edildi. Mezunlara belgeleri verildikten sonra Mühendislik Fakültesi Vekil Dekanı Prof. Dr. Yusuf Hatay Önen'in Mezuniyet Andı'nı okumasıyla öğrenciler keplerini fırlattılar.

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni 13 Haziran 2017 Salı günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Dereceye giren mezunların ödülleri verildikten sonra Vekil Dekan Prof. Dr. Durmuş Dündar'ın okuduğu Mezuniyet Andı ile birlikte öğrenciler keplerini havaya fırlattılar.

 

 

 

Sanat ve Tasarım Fakültesi Mezuniyet Töreni

Sanat ve Tasarım Fakültesi kuruluşunun 15'inci yılında mezunlarını görkemli ve renkli bir törenle uğurladı. Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin kurduğu STF Müzik Topluluğu'nun dinletisiyle başlayan törende, Sanat ve Tasarım Fakültesi Vekil Dekanı Prof. Dr. Rengin Küçükerdoğan, Rektör Prof. Dr. Erhan Güzel ve Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, öğrencilere hem veda ettikleri hem de tavsiye niteliği taşıyan konuşmalarını yaptılar. Mezuniyet pastasının kesiminin ardından mezunlar Öğr. Gör. Batu Duru eşliğinde Mezuniyet Andını okuyarak keplerini havaya atarak töreni sonlandırdılar.

Fen-Edebiyat Fakültesi Mezuniyet Töreni

Fen-Edebiyat Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 14 Haziran 2017 Çarşamba günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Törende, açılış konuşmalarının ardından Fen-Edebiyat Fakültesi'nin beş bölümünden mezun olan 230 öğrenciye ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri verildi.

 

 

Hukuk Fakültesi ve Adalet MYO Mezuniyet Töreni

Hukuk Fakültesi ve Adalet MYO 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 14 Haziran 2017 tarihinde, 10.00-12.00 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Mezun olan öğrencilerin ve aileleri, çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen  Mezuniyet Töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. İlk olarak, Adalet MYO mezunu öğrenciler adına Adalet MYO birincisi ve Hukuk Fakültesi birincisi konuşmalarını yaptı. Program akışı Adalet MYO Müdürü, Hukuk Fakültesi Dekanı, Rektör ve son olarak İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı konuşmalarını takdimi ile devam etti.

 Mezun olan öğrencilerin hep birlikte “Mezuniyet Ant’ını” okuyup keplerini fırlattıkları tören, 10. Yıl Marşının mezun öğrencilerin mezuniyet coşkularını tüm katılımcıların eşliğinde okumasıyla son buldu.

Mimarlık Fakültesi Mezuniyet Töreni

Mimarlık Fakültesi’nin 2016-2017 yılı Mezuniyet Töreni, 15 Haziran 2017 günü saat 10:00 da İKÜ Akıngüç Aditoryumu ve Sanat Merkezi’nde Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Sayın Bahar Akıngüç GÜNVER, Rektörümüz Prof.Dr Sayın Erhan Güzel, Rektör Yardımcımız Prof.Dr Sayın Nihal SARIER’in de katılımlarıyla gerçekleşmiştir. Mimarlık Fakültesi bünyesinde lisans eğitimlerini tamamlayan Mimarlık Bölümü (Türkçe Programı), İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü (Türkçe Programı) ve Mimarlık Bölümü (İngilizce Programı)’ndan 278 mimar ve içmimarı büyük bir coşkuyla Üniversitemizden uğurlandı.

 

 

 

 

 

Teknik Bilimler ve İşletmecilik MYO Mezuniyet Töreni

İstanbul Kültür Üniversitesi İşletmecilik ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleşen mezuniyet törenleri İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver,İstanbul Kültür Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Erhan Güzel, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer ve  tüm  İşletmecilik ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu akademik kadrosunun katılımı ile gerçekleşti. Velilerimizin ve öğrencilerimizin mezuniyet coşkuları mutlu anlara sahne oldu. 

GERİ