Sınır TanımayanlarZamana Direnen Liderliğin Sırrı Nedir?

 

İstanbul Kültür Üniversitesi Yayınevi modern çağa ilham veren, bireysel ve toplumsal yaşantıları dönüştüren liderlerin hikâyelerini okurlarla buluşturuyor. Ajaz Ahmed’in yazdığı, Nagihan Aydın’ın Türkçeye çevirdiği Sınır Tanımayanlar: Zamana Direnen Liderlik adlı kitap raflardaki yerini aldı.   

Zamana direnen liderler

Modern çağın en uzun soluklu ve etkili şirketlerinin bir sırrı var: Yaptıkları işin sınırlarını ve geleceğini görebilen liderleri! Onlar sadece kazançlarını değil, müşterilerinin ve çağımız kültürünün ufkunu da genişlettiler.

 

Henry Ford’tan Margaret Rudkin’e, Coco Chanel’den Steve Jobs’a kadar olağandışı liderlerin öyküleri bugünün girişimcilerine yaşayan aklın birer örneğini sunuyor. Çünkü bu liderlerin kendi

 dönemlerine bağlı kalmayan içgörüleri ve olanakları sınır tanımıyor.

Formülü değil felsefesi var!

21 yaşında AKQA adlı dijital reklam ve pazarlama ajansını kurarak bugün dünya çapında ilgi çeken bir CEO olan Ajaz Ahmed, Sınır Tanımayanlar’da modern çağın iş dünyasına il

ham veren liderlerini, onların tercihlerini ve bu tercihlerin arkasında yatan nedenleri, onları harekete geçiren itici güçleri inceliyor. 

 

Ahmed, etkili ve başarılı liderliğin mucizevi bir formülü olmadığını söylüyor; ancak iş dünyasına geçmişten bugüne ilham veren liderlerin arkasında zamana dayanan bir felsefe olduğuna da dikkat çekiyor. Ona göre piyasalara, nakit dolaşımlarına, iflaslara, devrimlere ve rejim değişikliklerine daha uzun süre dayanmalarını sağlayan da bu. Peki, işiniz için zamana direnebilen bir felsefeyi nasıl oluşturabilirsiniz?

Çağımızı dönüştüren ruh

Sınır Tanımayanlar’da okuyacağınız liderlik hikâyeleri, girişimci ruhun dünyayı nasıl dönüştürebildiğini gösteriyor. Örneğin, herkesin bir otomobile sahip olmadığı bir dönemde Henry Ford, ‘her keseye bir Ford’ anlayışını neden ve nasıl uyguladı? Bill Gates ve Steve Jobs, insanlığın dijital çağa geçmesini sağlayan girişimlerinde sınırları nasıl aştılar? Bir işletmenin hedefleri ve kazançları kadar çalışma düzeni ve örgütlenme biçimi de sandığımızdan daha fazlasını değiştirebilir mi?

 

Ford, Red Bull, Microsoft, Apple, Sony, Samsung, Disney, Netflix, Pixar, Amazon ve diğerleri... Çağımızda sadece iş dünyasını değil, bireysel ve toplumsal yaşantıyı bile etkileyen işler yapan bu kuruluşların liderlerini daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Yazar              : Ajaz Ahmed

Çeviren           : Nagihan Aydın

Yayınevi         : İKÜ Yayınevi

Tür                 : Düşünce

Kategori          : Liderlik, Girişimcilik, Yönetim

Sayfa sayısı    : 189

Baskı Tarihi     : Temmuz 2016

Dağıtım          : Emek Kitap Dağıtım (www.eganba.com), İlke Dağıtım ve Seçkin Dağıtım (Ankara)

 

ISBN              : 978-605-4763-45-0

Cilt Tipi           : Karton Kapak

Boyutları         : 23x16 cm

Fiyatı              : 30 TL

 

 

GERİ