25. Ulusal Eğitim Bilimleri Kongresi BaşladıTürkiye’nin eğitimcileri ve eğitimci adayları İstanbul Kültür Üniversitesi ve PEGEM Akademi öncülüğünde düzenlenen 25. Ulusal Eğitim Bilimleri Kongresi’nde buluştu. 19 Ulusal Eğitim Derneği’nin de destek verdiği kongre, 24 Nisan’a kadar devam edecek. 

İstanbul Kültür Üniversitesi ve PEGEM Akademi İşbirliği ile düzenlenen 25. Ulusal Eğitim Bilimleri Kongresi, Antalya Kemer’de bugün (21 Nisan Perşembe) başladı. Eğitim bilimciler, okul yöneticileri, öğretmenler ile eğitim fakültelerinin lisans ve lisansüstü öğrencilerinin konuk olduğu kongre, bu yıl “Eğitim Bilimlerinde Yenilikler ve Nitelik Arayışı” temasıyla gerçekleşiyor.  
25. Ulusal Eğitim Bilimleri Kongresi’nin açılışını ULED (Ulusal Eğitim Dernekleri Platformu) Başkanı Prof. Dr. Özcan Demirel, İstanbul Kültür Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mahmut Paksoy ve İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Şimşek yaptı. 
11 farklı oturumla gerçekleşiyor.

11 farklı oturumun gerçekleşeceği kongre, 24 Nisan’a kadar devam edecek. İstanbul Kültür Üniversitesi, Pegem Akademi ve 19 Ulusal Eğitim Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen bu kongre bu yönüyle disiplinlerarası bir platform olma özelliği taşıyor.
 

 

GERİ