ÇİN’İN QINGDAO TECHNICAL COLLEGE HEYETİ İSTANBUL KÜLTÜR ÜNIVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALAMAK İÇİN İKÜ’YU ZİYARET ETTİ
Qingdao Technical College Rektörü Qin Chuan’ın başkanlık ettiği Çin Heyeti 
Rektörümüz Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir’i makamında ziyaret etti. Ardından 
iki kurum arasında eğitim ve kültürel işbirliğinin kurulması için kapsamlı bir toplantı gerçekleştirildi. 

Toplantıya Çin Heyetinden Mekanik ve Elektrik Mühendisliği Fakültesi Dekanı Zhang Mingyao, Uluslararası Hareketlilik Başkanı Xie Jingling ve Kurum Müdürü Chen Xuren katılırken; üniversitemizden Rektör Yardımcımız ve Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi Müdürü Prof. Dr. Sermin Örnektekin, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Oruç Bilgiç, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Üstünipek ve Avrupa ve Uluslararası İlişkiler Merkezi ekibi eşlik ettiler. 

Toplantıda öncelikle kurumlar hakkında bilgilendirici sunumlar yapıldı. İki kurum arasında eğitim ve kültür alanlarında güçlü bir işbirliğinin kurulması için çeşitli projelerin görüşülmesiyle devam eden toplantının sonunda Mutabakat Anlaşması (Memorandum of Understanding) imzalandı. 

İmza töreninden sonra Çin Heyeti Üniversitemizin kampüsünü, fakülte ve laboratuarlarını gezerek işbirliği olanaklarını yerinde inceleme fırsatı buldular. 

GERİ