Yenilikçi Düşünce Üzerine Atölye ÇalışmasıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile İstanbul Kültür Üniversitesi’nin düzenlediği “Yenilikçi Düşünce Üzerine Atölye Çalışması”na bir öğretim üyesi, bir doktora, bir yüksek lisans öğrencisi, bir beyaz yakalı ve iki de öğrenciden oluşan 6 grup katıldı.

Lisans ve lisansüstü üniversite öğrencileri, akademik ve idari personelden oluşan gruplar iki ayrı etapta düşüncelerini yarıştırdı. Atölyeye katılanlar birinci etapta “İstanbul Kültür Üniversitesi’ni diğer üniversiteler arasında öne çıkaran, yenilikçi (farklılık içeren, yaratıcı,) ekonomik ve kolay uygulanabilir bir proje geliştirdiler. 

Oluşturulan projelerin sosyal sorumluluk çalışmasına dönüştürüldüğü ikinci aşamada ise gruplara iki saat süre verildi. “Yenilikçi Düşünce Üzerine Atölye Çalışması”nın birincisi, Büşra TOPAL, Filiz TUTGUN, Azeem SATTAR, Dr. Öğr. Üyesi Meltem ULUSAN ve Neslihan Fatma ER’den oluşan Mucitler Ekibi ‘nin “Gel Kardeşim” projesi oldu. 

Sınır tanımayan, herkese açık üniversite başlığı ile hazırlanan proje grubunun üyelerinin ödülü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından birer tablet oldu. 
Jüri Üyeleri
1-    Tınaz TİTİZ (1985-1988 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bilim ve Teknolojiden sorumlu Devlet Başkanlığı yapmıştır.)
2-    Dr. İsmet YALÇIN (TİM, Genel Sekreteri)
3-    Doğan TAŞKENT (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Yönetim Kurulu Başkanı)
4-    Prof.Dr. Durmuş DÜNDAR (İKÜ, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan V.)
5-    Dr. Anıl URAL (TÜYAP, Uluslararası Satış Grubu Türkiye Müdürü-İKÜ DSÜ’lü Öğretim Üyesi)
6-    Salih KESKİN (İKÜ, İnovasyon Dersi DSÜ’lü Öğretim Üyesi)
7-    Vural YILMAZ (İKÜ, Rektör Danışmanı)

 

 

GERİ