Üniversiteli reklamcılar ödüllerini aldıUluslararası Reklamcılık Derneği'nce (IAA) düzenlenen ''12. Üniversiteler Arası Reklam Yarışması''nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
 
Bahçeşehir Üniversitesi'ndeki ödül töreninde konuşan IAA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Çolakoğlu, yarışmacılarla aynı platformda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Çolakoğlu, reklamcılar olarak gençleri tanımanın en önemli kazançları olduğunu ve gençlerin ülkeye karşı sosyal sorumluluklarını yerine getirdiklerini söyledi. 

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul için üniversite gençliğinin reklam sektöründe yarışmasını mutlulukla karşıladığını ifade eden Çolakoğlu, 25 üniversiteden 62 takımın katıldığı yarışmada 13 takımın finale kaldığını kaydetti. Çolakoğlu, ''Hepsi birbirinden önemli projeler için tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor, kazananları kutluyoruz'' dedi.

Yarışmada birinciliği İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi takımı, ikinciliği Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi takımı, üçüncülüğü Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi takımı, dördüncülüğü Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi takımı ve beşinciliği İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi takımı kazandı. Birinci olan takıma plaketini Nuri Çolakoğlu verdi.

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız...

GERİ